Pirmieji atopinio dermatito simptomai Juliui pasireiškė sulaukus 3 mėn.

Mūsų šeimos gyvenimas pasikeitė išgirdus sūnaus diagnozę – vos 3 mėnesių sulaukusiam Juliui nustatytas atopinis dermatitas. Pradžioje paraudo visi linkiai (kojų, rankų, už ausų). Vėliau stipriai išbėrė žandus, išbertos vietos silpnai kraujavo. Niežėjimas, kasymasis, odos šlapiavimas, bėrimų daugėjimas… Taip įsisukome į užburtą ratą iš kurio atrodė, kad išėjimo nėra. Labiausiai neramino, kad atlikus visus įmanomus tyrimus, neradome tikrosios priežasties. Jaučiausi nevilty, nes nežinojau, kaip padėti savo sūnui. 

Sulaukus pusantrų metų, kai Julius vis keldavosi po kelis kartus per naktį, pastoviai kasėsi, buvo tepamas vien hormoniniais tepalais ir tegalėjo valgyti grikius su triušiena, su vyru nusprendėme keletą mėnesių pagyventi Turkijoje. Paplūdimyje mus pastebėjo vietinis gydytojas ir paklausė iš kokios šalies esame, ir gal pas mus nėra medikų, kad negydome savo sūnaus? Taip prasidėjo mūsų draugystė ir Juliaus gydymas. 

Gydytojas mums paaiškino, kad atopiniu dermatitu dažniausiai serga išsivysčiusių šalių gyventojai. Nuo per didelės švaros namuose, pastoviai dezinfekuojamų paviršių, chemijos buityje ir t. t. Taip pat, galva, žarnynas ir oda yra tarpusavyje susiję. Esant stresui, sudirgsta žarnynas, o sutrikęs virškinimas atsispindi odoje. Su vyru prisiminėme, kad kai Juliui buvo 2 mėnesiai aš staigiai privalėjau atsigulti į ligoninę. Taip vaikui dingo ir mama, ir mamos pienukas. Būtent po savaitės laiko, kai manęs nebuvo namuose, Juliui prasidėjo pirmieji atopinio dermatito simptomai. 

Pagal gydytojo rekomendacijas Julių maudėme valerijono, lakišiaus arbatų voniose, gerdavome Omega- 3 riebalų rūgščių, vitamino D3, cinko oksido preparatus ir plačiausio spektro gerąsias bakterijas. Odą tepdavome emolientu ir maitinančiu kremu, kuriuos rankomis gamindavo Turkijos vaistinėje. 

Sugrįžus į Lietuvą gimė idėja sukurti kremus, kurie tiktų jautrios odos savininkams. Praėjus porai metų kartu su LSMU mokslininkais paruošėme daugiau nei 10-ies kremų receptus. Visi kremai gaminami rankomis, Kauno vaistinėje. Pirmiausiai sukūrėme priemones Juliui – emolientą su šlapalu ir labai riebų, maitinantį kremą su taukmedžio sviestu. Vėliau gelį visai šeimai – kaip pirmosios pagalbos priemonę, kai įkanda vabzdys, persideginame saulėje ar nusibrozdiname. Paskui paauglei dukrai – priemones nuo jaunatviškų spuogų, o vėliau atėjo eilė ir mums su vyru – prausiklis ir kūno bei veido kremai. 

Taip sūnaus liga mane pavertė „Pupa Supa“ kosmetikos kūrėja. :)„Pupa Supa“ įkūrėja Jurgita

  • Registruotis

Naujos vartotojo paskyros registracija

Jau turite paskyrą?
Prisijungti arba Atkurti slaptažodį